اثر انگشت در مستر کارت

اثر انگشت در مستر کارت

اثر انگشت در مستر کارت

اثر انگشت در مستر کارت ، چندین قرن قبل  از میلاد مسیح سفال گران چینی از اثر شصت خود برای تمایز اثر هنری خود بهره می بردند.تاریخ نگار و پزشک ایرانی رشید الدین فضل الله همدانی در کتاب خود بیان کرده چینی ها از اثر انگشت برای تشخیص هویت هم استفاده می کردند.

کشور های غربی در قرن بیستم با الهام گرفتن از تمدن شرق اثر انگشت را  برای تحقیقات جنایی استفاده کردند کم کم پای این تکنولوژی به سایر علوم هم باز شد ، بعد ها حتی کشور های مختلف از اثر انگشت جهت شناسی و ثبت مهاجرین که به مدت زیادی در یک کشور قصد اقامت داشتند هم استفاده کردند که این موضوع همچنان تا امروز هم ادامه دارد.

اما با انقلاب در بخش فناوری های نوین کم کم شرکت های که در این حوزه فعالیت می کردند علاقه خود را به این بخش نشان دادند ، امروزه اثر انگشت جایگرینی مناسبی برای باز کردن قفل موبایل ها و درها و گاوصندوق های هوشمند است.

حتما بخوانید  کاهش سهام پی پال

حسگر اثر انگشت در مستر کارت

کمپانی مستر کارت به تازگی علاقه خود را به این بخش نشان داده و قصد دارد در کارت های جدید خود از تکنولوژی اثر انگشت استفاده نماید،این کارت ها ابتدا در کشور افریقای جنوبی و سپس در صورت موفق آمیز بودن در سایر نقاط دنیا استفاده خواهد شد،مستر کارت قصد دارد این تکنولوژی را تا پایان سال 2017 به صورت عمومی عرضه نماید.

این کمپانی اعلام نموده که این کارت ها با تمامی دستگاه های تشخیص تراشه کار خواهد کرد، با این وجود بسیاری همچنان این روش را امن نمی داند و بیان میکنند که در بسیاری از موارد می توان اثر انگشت فرد را به سرقت برد و مانند رمزهای دستگاه های ATM  نمی توان به سادگی آن را تغییر داد و فردی که اثر انگشت او کپی شده است ممکن است تا مدت ها تحت سو استفاده قرار گیرد.

اثر انگشت در مستر کارت

اثر انگشت در مستر کارت ، نحوه ثبت اثر انگشت شخص به این صورت است که بعد از عرضه کارت به بانک عامل مراجعه کرده و تا حداکثر دو اثر انگشت بر روی کارت خود ثبت می کند بدیهی است که حتما باید این دو اثر انگشت متعلق به فرد دارننده کارت باشد، این اثر انگشت به صورت دیتاهای رمزنگاری شده روی تراشه های EMV  کارت ذخیره خواهد شد و فقط برای خود شخص قابل استفاده است.

حتما بخوانید  همکاری مستر کارت و اوراکل

اثر انگشت در مستر کارت

About The Author

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *