ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT

ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT

آزمون تافل ( TOEFL IBT ) یکی از مهمترین امتحانات بین المللی زبان انگلیسی است که قدرت داوطلبان غیر انگلیسی زبان را در زمینه برقراری ارتباط با زبان انگلیسی در سطح دانشگاه ها و موسسات آموزشی مورد سنجش قرار می دهد. آزمون TOEFL توسط موسسه ETS (ای تی اس) در دو نوع کاغذی (PBT) و اینترنتی (iBT) برگزار می شود و در بیش از 10 هزار دانشگاه و موسسه و بیش از یکصد و بیست کشور جهان مورد پذیرش قرار میگیرد که با ثبت نام آزمون تافل این موسسه و پرداخت هزینه آزمون تافل به راحتی مهارت خود را در این آزمون مورد سنجش قرار داد. ( ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT )

پرداخت هزینه ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT

جهت پرداخت هزینه تافل خود فرم زیر را تکمیل نمایید.

ثبت نام آزمون تافل iBT

  • قیمت: 0 تومان
  • تلفن ثابت خود را همراه با کد شهر وارد نمایید

 

پرداخت تافل و نحوه ثبت نام آزمون تافل TOFEL iBT

تفاوت آزمون اینترنتی تافل (PBT) و آزمون کاغذی (iBT) در چیست؟

 

در این نوع آزمون که در طی سال های اخیر در ایران جایگزین آزمون کاغذی شده،شرکت کنندگان باید در تاریح مقرر در محل حوزه آزمون حضور پیدا کرده و از طریق اینترنت آزمون را برگزار کنند.از نظر اعتبار آزمون اینترنتی و کاغذی یکسانند ولی آزمون اینترنتی(IBT) نسبت به امتحانات تافل قدیمی دارای تفاوت های زیر است:
1- در تافل قدیمی تاکید بیشتر بر روی گرامر بود،اما این آزمون تمام مهارت های زبانی را پوشش میدهد.
2- فاصله زمانی از برگزاری آزمون تا اعلام نتایج بر روی اینترنت حدود دو هفته میباشد.( پرداخت تافل – ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT )
3-  در هر ماه چندین بار این آزمون برگزار میشود و به همین دلیل داوطلبان شرکت در آزمون دارای قدرت بیشتری جهت انتخاب تاریخ آزمون هستند.
4- مدت زمان این آزمون 4 ساعت میباشد که در 4 بخش 60 دقیقه ای شامل مهارت خواندن،مهارت نوشتن،مهارت گفتاری و مهارت شنیداری است.

انواع مهارت های ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT چیست

 

1) مهارت خواندن (Reading comprehension):

این بخش دارای 3 الی 5 متن طولانی(با حجم حدودا 700 کلمه) و سوالاتی در باره این متن هاست.اغلب موضوع متن ها علمی و آکادمیک است و معمولا در کتابهای دانشگاهی یافت می شوند.سوالات درباره موضوع متن اصلی،جرئیات،برداشت ها،جایگزاری جملات و واژه های مترادف است.در آزمون ibt شرکت کننده باید مهارت های خلاصه برداری، برداشت ایده های اصلی و جدول بندی را دارا باشد.در کل نیازی به داشتن دانش قبلی نسبت به متن نیست هرچند اطلاعات قبلی می تواند کمک کننده باشد.

2) مهارت شنیداری(Listening comprehension):

این بخش دارای 6 قسمت است که هر کدام 3 الی 5 دقیقه میباشد.دو مکالمه دانشجویی(به عنوان مثال مکالمات روزانه بین دو مهندس دکتر در مورد عوامل افزایش سرطان در جهان است ) و چهار متن که شبیه سازی کلاس درس دانشگاهی است(مانند سخنرانی آموزشی از اساتید در کلاس ها و پرسش و پاسخ دانشجویان)، که بعد از شنیدن آن باید به سوالات مرتبط با این بخش پاسخ داد.

3) مهارت گفتاری(Speaking comprehension):

این بخش از 6 قسمت تشکیل شده.دو قسمت مستقل که در واقع هرکدام از این قسمت ها یک سوال درباره زندگی آکادمیک است و دانشجو باید درباره آن صحبت کند و چهار قسمت دیگر مربوط به مجموعه ای ازSpeaking, Reading ,Listening میشود.
در این قسمت ها شرکت کننده باید درباره خلاصه متنی که میخواند یا میشنود یا ایده های جدید خود درباره موضوع این متن ها صحبت کند.صحبت ها باید واضح،با دقت، و دارای تجزیه و تحلیل از اطلاعات ارائه شده باشد.

۴) مهارت نوشتاری(Writing comprehension):

این بخش از دو قسمت تشکیل شده:یک قسمت مربوط به نوشتن منتی درباره موضوع مشخصی است که به شما داده میشود و قسمت دیگر نوشتن ایده شخصی خود درباره متنی آکادمیک است که آن را می خوانید یا می شنوید. ( پرداخت تافل و ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT- پرداخت هزینه ثبت نام تافل )

 

پرداخت تافل و نحوه ثبت نام آزمون تافل TOFEL iBT

راهنمای ثبت نام آزمون تافل iBT

 

برگزار کننده آزمون تافل،سرویس سنجش تحصیلی (ETS) دانشگاه پرینستون است و برای پذیرش در دانشگاه های آمریکای شمالی مورد استفاده قرار میگیرد.نمره کسب شده در آزمون تافل به مدت دو سال اعتبار جهت پذیرش در این دانشگاه ها را دارد.اما درمواردی که نمره فرد 116 یا بالاتر باشد،نمره آزمون به صورت دائمی و مادام العمر معتبر بوده و منقضی نمی شود.

برای ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT به سایت ETS مراجعه کرده و با انتخاب بخش تافل سایت اطلاعات خود را وارد نمایید تا یک پروفیل برای شما ایجاد شود.پرداخت تافل در ایران برابر 225 دلار است.برای پرداخت هزینه آزمون تافل در ایران باید این هزینه را به صورت آنلاین بوسیله کارت های اعتباری بین المللی مانند مسترکارت یا ویزا کارت پرداخت نماید یا با پر کردن فرم زیر در سایت الماس پیمنت بدون نیار به کارت اعتباری بین المللی میتوانید اقدام به پرداخت وجه آزمون نمایید.

مراکز مهم برگزاری آزمون تافل ibt در تهران شامل: سازمان سنجش آموزش کشور،مجتمع آموزشی امیر بهادر،موسسه فرهنگی علامه سخن و معرفت میباشد.در تعدادی دیگر از شهرهای ایران مانند اصفهان،شیراز ،زنجان ،آمل و… نیز آزمون ibt برگزار میگردد که در هنگام پر کردن اطلاعات خود می توانید یکی از مراکز باز در تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نکات مهم درباره ثبت نام آزمون TOEFL iBT:

1- برای ایجاد حساب کاربری در سایت ETS حتما باید اطلاعات هویتی شخص شامل (نام)،(نام خانوادگی)،(تاریخ تولد) مشابه با گذرنامه وارد شود زیرا این مهمترین بخش حساب کاربری شماست که پس از ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT و پرداخت هزینه آزمون تافل امکان اعمال تغییر در آن وجود ندارد.ضمنا در روز آزمون برای تایید هویت تنها کارت ملی و یا گذرنامه پذیرفته میشود.(شناسنامه پذیرفته نمیشود)

2- درصورتی که هنوز گذرنامه ( پاسپورت ) ندارید باید دقت کنید اطلاعات به گونه ای وارد شود که بعدا بتوانید مطابق همین اطلاعات جهت دریافت گذرنامه اقدام نمایید.

در روز آزمون پس از تایید هویت،عکسی از شما به عنوان شرکت کننده توسط دوربین کامپیوتری واقع در محل آزمون تهیه می شود و بعد از آن جایگاه شما مشخص خواهد شد.

3- در هنگام ثبت نام آزمون IBT تا 4 دانشگاه را می توانید انتخاب نمایید تا نمره شما به صورت رایگان برای آنها نیز ارسال شود جهت اطلاع از دقیق از نحوه این کار می توانید صفحه ریپورت نمره آزمون تافل TOEFL IBT به دقت مطالعه نمایید.همچنین اگر متمایل به دریافت نسخه چاپی نمره آزمون باشید؛با انتخاب گزینه “sent additional paper score report to me” در هنگام ثبت نام، تا بعد از حدود یکماه پس از آزمون نسخه چاپی به آدرس موجود در حساب کاربری ارسال خواهد شود.

4- شرکت کنندگانی که قصد تغییر زمان و مرکز آزمون تافل خود را دارند باید دقت کنند این تنها تا 4 روز قبل از شروع آزمون می توانند این کار را انجام دهند و بعد از آن حتی امکان انصراف و ریفاند هزینه آزمون تافل برای آنها وجود ندارد برای مشاهده جزییات کامل این موارد می توانید صفحه تغییر زمان یا مرکز آزمون تافل IBT را به دقت مطالعه فرمایید.
در بسیاری از مواقع داوطلب آزمون تافل قصد انصراف و لغو آزمون خود را دارد و در این موارد عودت وجه ثبت نامی (هزینه آزمون تافل) یعنی 255 دلار تحت شرایط خاصی انجام خواهد شد جهت آشنایی با این موارد می توانید نکات زیر را به دقت مطالعه نمایید.

5- همچنین داوطلبینی که در مورد گزارش نمره تافل خود به دانشگاه های مختلف و نحوه این کار سوال دارند می توانند صفحه ریپورت نمره آزمون تافل TOEFL IBT به دقت مطالعه نمایند. این امکان برای کاربران سایت الماس فراهم آمده تا با پر کردن فرم واقع در همین صفحه هزینه گزارش نمره خود را به راحتی و در کمترین زمان واریز نمایند.

شرایط ریفاند هزینه ثبت نام تافل TOEFL

 

تا 4 روز قبل از تاریخ آزمون فرصت دارید تا به هر دلیلی ثبت نام خود را لغو کنید و از آزمون انصراف دهید.که در این صورت بازگشت پول(Refund) تحت شرایط زیر صورت میگیرد: 

1-  تنها 50% هزینه آزمون به شما بازگردانده میشود. ( پرداخت تافل – ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT )

2-  مبنای هزینه آزمون تافل ، مبلغ ثبت نام به صورت Regular deadline است و چنانچه شما به صورت late ثبت نام کرده باشید،نیمی از هزینه Regular به شما بازگردانده میشود.

3- چنانچه فردی قصد داشته باشد به طور مجدد در آزمون IBT شرکت کند،باید بین دو آزمون متوالی حداقل 12 روز فاصله باشد یعنی مثلا نمیتوان در یک هفته 2 بار در آزمون IBT شرکت کرد. 

4- اگر زمان موردنظر برای شرکت در آزمون به رنگ قرمز نمایش داده شود،بدین معنی است که آزمون به صورت late بوده و ثبت نام در آن با تاخیر در حال انجام است و هزینه بالاتری دارد که هزینه آن 40 دلار بالاتر و در ایران 255 دلار است.لازم به ذکر است که هزینه شرکت در آزمون IBT در کشورهای مختلف متفاوت است.

 

شما می توانید جهت آشنایی با نحوه باز کردن اکانت در سایت ETS جهت شرکت در آزمون صفحه راهنمای تصویری باز کردن اکانت آزمون تافل TOEFL IBT مطالعه نمایید.

روش های پرداخت هزینه ثبت نام toefl

روش اول ) در صورتی که نیاز به پرداخت هزینه تافل خود دارید به راحتی با پر کردم فرم زیر می توانید با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان ممکن پرداخت خود را تکمیل نمایید.

روش دوم ) همچنین داوطلبین آزمون toefl می توانند شخضا و به صورت مستقیم پرداخت ثبت نام تافل خود با خرید مستر کارت انجام دهند.برای این کار می توانند از مستر کارت مجازی و مستر کارت گیفیت استفاده نمایند.

 

 


 

ثبت نام آزمون تافل TOEFL IBT

 

 

تغییر زمان و مکان آزمون تافل TOEFL IBT

 

 

خرید مستر کارت

همچنین شما می توانید با خرید مستر کارت  از سایت الماس پیمنت به راحتی و شخصا نسبت به پرداخت تافل اقدام نمایید.

خرید مستر کارت فیزیکی

 

 

مستر کارت مجازی

صدور آنی مستر کارت مجازی | تحویل فوری

مستر کارت تراول الماس

 

مستر کارت گیفت

خرید آنی مستر کارت فیزیکی | صدور فوری

راهنمای خرید مستر کارت تراول - mastercard GIFT

 

 

پرداخت تافل – ثبت نام آزمون تافل TOEFL iBT

#پرداخت_تافل  #ثبت_نام_آزمون_تافل

هزینه ثبت نام آزمون تافل TOEFL IBT

پرداخت هزینه ثبت نام تافل

 

About The Author

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *