ریپورت نمره آزمون تافل TOEFL IBT

ریپورت نمره آزمون تافل TOEFL IBT

آزمون تافل یکی از پر طرفدارترین و معتبرترین آزمون های تعیین سطح مهارت انگلیسی در دانشگاه های دنیا می باشد این آزمون از اوسط سال 1388 در شهرهای آمل ، شیراز ، ارومیه ، زنجان به صورت اینترنتی و در شهرهای کرج و کیش به صورت کاغذی و در دو شهر تهران و اصفهان به هر دو صورت کاغذی و اینترنتی برگزار شد. همه دانش آموختگان در سراسر دنیا با ثبت نام آزمون تافل می توانند سطح تسلط خود در زبان انگلیسی را مورد سنجش قرار دهند. نمره کل این آزمون عددی بین صفر تا 120 است که بر اساس مهارت های آزمون تافل ToEFL به هر فرد داده می شود. نمره دریافت شده در آزمون تافل قابلیت ریپورت نمره آزمون تافل  به صورت مستقیم به دانشگاه های درخواست شده از سمت متقاضی را دارد  همچنین متقاضی قادر خواهد بود به نمره کسب شده در هر کدام از مهارت ها اعتراض کرده و منتظر تجدید نظر در این مورد باشد در زیر شرایط کلی ریپورت نمرات برای دانشگاه های مختلف آمده است. ( گزارش نمره آزمون تافل TOEFL IBT )

 

هزینه ریپورت نمره آزمون تافل TOEFL IBT

جهت پرداخت هزینه report نمره تافل خود فرم زیر را تکمیل نمایید.

ریپورت نمره آزمون تافل TOEFL IBT

نکات مهم ریپورت نمره آزمون اینترنتی تافل TOEFL

1- در حالت عادی شما تا ساعت 10 شب قبل از آزمون این امکان را دارید تا برای 4 دانشگاه ریپورت نمره آزمون تافل TOEFL IBT خود را رایگان انتخاب و ارسال نمایید، بدین ترتیب پس از مشخص شدن نمره آزمون (یعنی در حدود 12 روز پس از آزمون) موسسه ETS به طور خودکار نمره شما را به 4 دانشگاه درخواست شده به طور رسمی ارسال می نماید.
2- اگر علاوه بر این 4 دانشگاه ، مایل به انتخاب دانشگاه های دیگری برای ریپورت نمره آزمون تافل TOEFL IBT خود هستید ، با پرداخت هزینه اضافی 20 دلار بابت هر دانشگاه می توانید این کار را به انجام برسانید. ( هزینه ریپورت نمره آزمون تافل )
3- در حالت کلی ریپورت قانونی نمره کسب شده در آزمون تافل به صورت کاغذی به همراه مشخصات کامل و عکس متقاضی چاپ شده و در پاکت مخصوصی قرار گرفته و به صورت مستقیم از سمت موسسه ETSبه آدرس دانشگاه مورد نظر ارسال می شود.سایت آزمون تافل این امکان را برای برخی دانشگاه ها قرار داده که این ریپورت نمره آزمون تافل به صورت آنلاین و از طریق الکترونیکی مستقیم در اختیار دانشگاه قرار گیرد.
4- در صورتی که در زمانی که ثبت نام آزمون تافل TOEFL را انجام داده اید به هر دلیلی گزینه (online score report and a paper copy mailed to you) را وارد نکرده اید یا به صورت کلی با اینکه این گزینه را انتخاب کردید اما کارنامه کاغذی خود را دریافت نکرده اید می توانید با پرداخت هزینه 20 دلاری و استفاده از گزینه send additional Paper score report to me درخواست ارسال کارنامه کاغذی به آدرس خود را ثبت نمایید.
5- روش دقیقی برای اطلاع از اینکه آیا نمره شما به دانشگاه مقصد رسیده است یا خیر در دست نیست در سایت آزمون TOEFL بعد از ثبت درخواست ریپورت مواردی به شما نشان داده خواهد شد مبنی بر تاریخ و ارسال موفقیت آمیز به دانشگاه ، در صورتی که سایت به شما processed را نشان می دهد به معنی تاریخ ارسال نمره از ETS به سمت دانشگاه مقصد است همچنین با مشاهده estimated shipping date حدود تاریخی که ریپورت نمرات به دانشگاه مقصد خواهد رسید را به شما اعلام می کند.
6- برای دانشگاه های داخل آمریکا طبق اعلام رسمی موسسه ETS مدت زمان دریافت ریپورت نمرات 7 الی 10 روز می باشد و برای دانشگاه های خارج از آمریکا(مانند کانادا،اروپا،استرالیا و سایر کشورها)مدت 2 الی 3 هفته به طول می انجامد.

متقاضیان شرکت در آزمون تافل که به تازگی قصد ثبت نام در آزمون تافل را دارند می توانند تمامی نکات مهم این آزمون را در صفحه ثبت نام آزمون تافل مطالعه نمایند و با تکمیل فرم واقع در این صفحه به راحتی روند ثبت نام خود را تکمیل کنند.

آزمون تافل برای کلیه شرکت کنندگان خود این امکان را قرار داده است بعد از ثبت نام بتوانند تاریخ و مکان آزمون خود را تغییر دهند جهت اطلاع از جزییات دقیق نحوه این کار می توانید صفحه تغییر زمان و مکان آزمون تافل TOEFL iBT را مطالعه نمایید.

شما می توانید جهت آشنایی با نحوه باز کردن اکانت در سایت ETS جهت شرکت در آزمون صفحه راهنمای تصویری باز کردن اکانت آزمون تافل TOEFL IBT مطالعه نمایید.

نحوه پرداخت هزینه ریپورت نمرات آزمون TOEFL

در صورتی که قصد گزارش نمرات آزمون تافل خود را دارید می توانید به راحتی با پر کردن فرم زیر نسبت به تکمیل فرآیند ریپورت نمرات آزمون TOEFL خود اقدام کرده و یا با خرید مستر کارت به صورت مستقیم و بدون واسطه نسبت به تکمیل مرحله پرداخت خود داخل سایت ETS اقدام نمایید.

 

 

ریپورت نمره آزمون تافل TOEFL IBT

#ریپورت_نمره_آزمون_تافل TOEFL IBT

گزارش نمره آزمون تافل TOEFL IBT

About The Author

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *