پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری

پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری

پرداخت ارزی در ایران

برای همه ما این اتفاق افتاده است که به این فکر کنیم چگونه از یک سایت خارجی خرید کنیم؟ بسیاری از کالاها در ایران وجود دارد که اگر مستقیم و بدون واسطه از برند اصلی و سایت خارجی آن تهیه شود بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و بسیار ارزان تر نرخ تمام شده برای ما محاسبه خواهد شد.اما مشکل اساسی ما ایرانیان نداشتن کارت های بین المللی برای خرید از سایت های خارجی و پرداخت ارزی است که در اکثر مواقع نیاز به داشتن مستر کارت و یا ویزا کارت جهت خرید از این سایت ها می باشد.سایت الماس پیمنت به منظور کمک هر چه بیشتر به ایرانیان داخل کشور جهت خرید و گرفتن خدمات از سایت های خارجی این امکان را ایجاد کرده تا به جای شما در این سایت ها خرید انجام داده و شما بتوانید به راحتی خدمات خود را از این سایت ها دریافت نمایید.

1- خرید مستر کارت : مشتریان سایت الماس پیمنت می توانند با خرید انواع مستر کارت به راحتی کالای مورد نظرشان را به صورت مستقیم و بدون واسط از سایت های خارجی خریداری کنند و یا نسبت به پرداخت هزینه های آزمون های بین المللی ، اپلیکیشن فی و …. اقدام نمایند.

2- انجام پرداخت توسط تیم پشتیبانی الماس به جای شما : الماس پیمنت جهت راحتی و رفاه مشتریان خود در صورتی که نیاز داشته باشند که پرداخت های مختلفی اعم از خرید از سایت های خارجی ، پرداخت هزینه آزمون های زبان مانند تافل یا آیلتس و … انجام دهند این کار را به جای آنها انجام خواهد داد و مرحله پرداخت آنها را مرحله به مرحله تکمیل خواهد کرد.

( با تکمیل فرم زیر و ثبت سفارش تیم الماس به راحتی سفارش پرداخت شما را در سایت مربوطه انجام خواهد داد)

همچنین در صورتی که دارای مستر کارت یا ویزا کارت هستید می توانید با مطالعه راهنمای زیر انواع پرداخت های خود را در سایت های خارجی انجام دهید

.

جهت ثبت سفارش فرم زیر را تکمیل نمایید.


 

 

چگونه در یک سایت خارجی با مستر کارت یا ویزا کارت پرداخت ارزی انجام دهیم؟

 

اما مهترین مورد بعد از خرید ، نحوه استفاده از این کارت ها در سایت های مقصد است. به طور کلی کارت های بین المللی از چهار بخش مهم تشکیل شده اند که در پایین به طور دقیق تر هر کدام از آنها را معرفی می کنیم هر فرد در هر کجای دنیا برای خرید از سایت هایی که این نوع کارت ها را پذیرش میکنند نیاز دارد که این موارد را در سایت مورد نظر خود وارد کند:

برای استفاده از پرداخت با ویزاکارت / مستر کارت به اطلاعات زیر احتیاج دارید ، راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری :

شماره 16 رقمی کارت (digits card number) : این مورد به صورت برجسته روی کارت حک شده است و هر شماره منحصرا برای یک شخص در سیستم بانکی ثبت نام خواهد شد.

نام دارنده کارت  ( name on card / card holder name ) : معمولا در کارت های فیزیکی نام صاحب کارت به صورت برجسته روی کارت حک می شود البته در مواردی که کارت از نوع پیش پرداخت باشد ممکن است نام شخص روی کارت حک نشود و فقط در سیستم بانک و مستر کارت نام شخص ثبت شده باشد.راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری

تاریخ انقضای کارت ( expire date / valid through date ) : همه کارت های ویزا کارت و مستر کارت دارای یک زمان اکسپایر هستند در برخی از کارت ها این زمان قابل تمدید ولی در برخی موارد با تمام شدن تاریخ انقضا کارت دیگر موجودی داخل کارت قابل استفاده نیست ، تاریخ انقضای کارت صورت برجسته روی کارت در زیر قسمت شماره 16 رقمی قرار دارد.

کد سه رقمی پشت کارت ( CVV2 /  / Security code / CID / card verification value )  : برای اینکه این مورد را بهتر درک کنیم با کارت های بانکی موجود در ایران مقایسه می کنیم همه کارت های بانکی متصل به سیستم شبا در داخل ایران دارای یک کد 3 یا 4 رقمی به نام CVV2  هستند دقیقا کارت های بین المللی هم دارای چنین کدی در قسمت پشت کارت هستند که معمولا 3 رقمی می باشند.

پرداخت-ارزی-01

هر شخص با داشتن موارد بالا به راحتی امکان خرید از میلیون ها سایت متصل به ویزا کارت و مستر کارت را در سراسر دنیا دارد البته موارد مطرح شده در بالا در بسیاری از روش های پرداخت بین المللی مثل کارت های امریکن اکسپرس و دیسکاور مشابه است. ( راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری )

با توجه به اینکه در ایران برای خرید های اینترنتی نیاز به وارد کردن رمز دوم می باشد همانگونه که در بالا اشاره شد برای پرداخت از طریق درگاه مستر کارت و یا ویزیا کارت شما نیازی به رمز دوم(رمز اینترنتی)نخواهید داشت و اصولا این کارت ها دارای رمز دوم نمی باشند.

حتما بخوانید  مزایای مستر کارت / ویزا کارت

برای خرید اینترنتی از سایت های خارجی بعد از طی کردن مراحله اولیه (ساخت اکانت،انتخاب خرید مورد نظر،در صورت نیاز آدرس برای ارسال و …) به درگاه پرداخت رسیده و با وارد کردن اطلاعات خرید خود را انجام می دهید بسته به سایت مورد نظر در برخی موارد آنی خرید شما تایید و در برخی دیگر برای اطمینان از اینکه شما با کارت خودتان حتما خرید کرده اید از شما یک مرحله وریفای کد هم طلب می کنند که با اراِئه دادن اطلاعات فوق می توانید پرداخت خود را با موفقیت به پایان برسانید.

( راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری ) 

 

پی-پال-چیست؟
خرید-مستر-کارت-مجازی
خرید-گیفت-کارت-گوگل-پلی
خرید-گیفت-کارت-پلی-استیشن
ثبت-نام-آزمون-تافل
خرید-گیفت-کارت-استیم
خرید-گیفت-کارت-paypal
پنل کاربری

آیا سایت مورد نظر کارت ویزا کارت و یا مستر کارت قبول می کند؟

به صورت معمول در سایت های خارجی هنگامی که مرحله پرداخت با ویزا کارت می رسیم سایت مورد نظر روش های پرداخت خود را مشخص کرده است در بسیاری از این سایت ها با حک کردن لوگوهای مختلف نشان می دهد که شما از چه طریقی قادر به پرداخت هستید و شما به آسانی با هر روشی که بخواهید می توانید پرداخت خود را تکمیل کنید به عنوان مثال ممکن است سایتی دارای دو روش پرداخت 1- با کارت های ویزا کارت و مستر کارت 2- با درگاه پی پال را داشته باشد و شما به راحتی با انتخاب هر کدام از آنها می توانید خرید خود را تکمیل نمایید. ( راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری )

 

در صورت استفاده بیش از حد از ای پی ایران و عدم استفاده از نرم افزار های تغییر ای پی مطمعن کارت شما از سمت مستر کارت و بانک مسدود خواهد شد و تمامی مسئولیت این مورد بر عهده مشتری خواهد بود.

نکات مهم هنگام خرید از سایت های خارجی و پرداخت ارزی از ایران

با توجه به تحریم هایی که سیستم بانکی ایران از سمت سیستم های پرداخت بین المللی شده است (راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری) همواره به یاد داشته باشید به هیچ عنوان خرید خود را با IP  ایران انجام ندهید  در صورتی که شما با Ip ایران اقدام به پرداخت اینترنتی نمایید موفق به انجام پرداخت خود نخواهید شد. حتما  توجه نمایید برای انجام پرداخت موفق از نرم افزار های مناسب تغییر آی پی استفاده کرده و مهمتر اینکه در طول انجام پرداخت به هیچ عنوان نباید Ip شما تغییر پیدا کند و به عبارتی باید آی پی ثابت بماند پس نرم افزار هایی که در طول زمان تغییر آی پی می دهند پرداخت شما را با مشکل مواجه خواهند کرد.

فرق Biling Address  ( بیلینگ آدرس ) و Shipping Addres ( شیپینگ آدرس ) چیست

معمولا در سایت های خارجی هنگام پرداخت با دو نوع آدرس رو به رو هستید که مشتری باید هر دو یا یکی از آنها را پر کند

Biling Address  : بیلینگ آدرس یا همان آدرس صورتحساب ، در اصل همان آدرسی است که کارت بانکی شما با آن صادر شده است به عنوان مثال اگر کارت شما از امریکا صادر شده است باید بیلینگ آدرس شما هم متعلق به آن کشور باشد و یا اگر کارت شما برای امارت می باشد بیلینگ شما هم باید مربوط به امارات باشد ، البته ذکر این نکته هم ضروری است که در برخی کارت ها امکان ست کردن بیلینگ آدرسی متفاوت با کشور صادر کننده کارت وجود دارد.

Shipping Address : شیپینگ آدرس یا همان آدرس ارسال کالا ، هنگام خرید از سایت ها خارجی ممکن است کالای خریداری شده دارای فیزیکی برای ارسال باشد مثلا ممکن است از یک سایت کتاب و یا کفشی خرید کرده باشید و قرار است آن سایت کالای مورد نظر شما را به آدرس درخواستی شما ارسال کند ، شما باید آدرس ارسال کالا را در قسمت شیپینگ آدرس خود وارد که  اگر سایتی که از آن خرید می کنید ارسال به ایران دارد می توانید آدرس ایران را بدهید در حال حاضر سایت های معدودی ارسال کالا به ایران دارند.

حتما بخوانید  ویژگی های مستر کارت ( ویژگی های ویزا کارت )

گفتنی است برخی از سایت ها که امنیت بیشتری را  در پرداخت در نظر گرفته اند علاوه بر اطلاعات اصلی مورد نیاز(شماره کارت ،نام دارنده کارت،تاریخ انقضا،کد سه رقمی پشت کارت) برای پرداخت گزینه های دیگری تحت عنوان شماره امنیت اجتماعی (Social Security Number) و امنیت سه بعدی (3D Secure) دارند در صورتی که سایت پرداختی مورد نظر شما شامل اینگونه سایت ها است امکان پرداخت با ویزاکارت های تراول ایزی روی آن ها نمی باشد.

 

تمامی مشتریان الماس پیمنت می توانند جهت انجام خرید های خود در سایت های بین المللی مانند ثبت نام در آزمون های تافل ، هزینه هتل ، خرید از سایت های envato , themeforest و …. از طریق فرم واقع در بالای صفحه سفارش خود را در سایت ثبت نمایند، همچنین کاربران سایت می توانند با خرید مستر کارت مجازی پرداخت الماس می توانند خرید های خود را به راحتی و بدون واسطه انجام دهند.

سوالات متداول قبل از ثبت پرداخت ارزی در سایت 

نکات زیر را قبل از ثبت سفارش در سایت مطالعه نمایید:

1- به طور کلی سفارشات زیر را به راحتی می توانید از طریق الماس پیمنت به انجام رسانید :

پرداخت هزینه آزمون های بین المللی نظیر CFA, IELTS, TOEFL و … ، پرداخت هزینه های دانشجویی، پذیرش دانشگاه ها ، application fee , … ، پرداخت ارزی تعیین وقت سفارت ها و هزینه های مربوط به مهاجرت و ویزا ، خرید از سایت های معتبر مانند envato, themeforest و … ، خرید بلیط هواپیما، بلیط قطار ، و سرویس های مسافرتی از سایت های معتبر

2- پرداخت ارزی همه روزه از ساعت 9 صبح تا 22 شب در کمتر از 3 ساعت قابل انجام خواهد بود.

3- جهت ارتباط با واحد پشتیبانی پرداخت ارزی می توانید از طریق شماره های دفتر تهران و یا شماره پشتیبانی تلگرام (09903710719) برای این منظور استفاده نمایید.

4- در صورتی که پرداخت های ارزی شامل موارد بالا نباشد خرید از طریق مستر کارت مجازی انجام خواهد شد.

5- اگر میزان ارزی که سفارش با آن ثبت شده است بیش از موجودی سایت الماس پیمنت در لحظه ثبت سفارش باشد و ارز با قیمتی بالاتر تامین شود ، بعد از تامین منابع و با محاسبه و هماهنگی با مشتری و پرداخت مابتفاوت توسط مشتری سفارش تکمیل می گردد.(در صورت درخواست ثبت سفارش با مبالغ بالای 1000 دلار قبل از ثبت سفارش با همکاران پرداخت ارزی هماهنگی نمایید.)

6- پرداخت ارزی توسط مجموعه الماس پیمنت شامل سایت های فروشگاهی که اجناس فیزیکی ارائه می کنند نمی شود و برای این کار درخواست کننده می تواند مستر کارت فیزیکی گیفت و یا مستر کارت فیزیکی تراول تهیه و خرید خود را به راحتی انجام دهد.

7- از اعتبار سایتی که قصد خرید از آن دارید اطمینان حاصل نمایید،در صورت نارضایتی و یا عدم ارائه سرویس از سمت سایت مقصد بعد از پرداخت و کسر مبلغ مجموعه الماس هیچ گونه مسئولیتی نسبت به این موضوع نداشته و پیگیری این موارد تماما با مشتری خواهد بود.

8- نکته بسیار مهم این است بعد از تکمیل پرداخت ارزی توسط ما و کسر مبلغ هیچ گونه اطلاعاتی از حساب یا جزییات کارت های مجموعه در اختیار مشتری جهت کانفرم هویت قرار نخواهد گرفت ( در برخی سایت ها و سرویس دهنده ها بعد از پرداخت مدرک شناسایی را جهت تایید هویت پرداخت کننده و جلوگیری از کلاه برداری درخواست خواهند کرد.)

9- در صورتی که پرداخت مرتبط با ثبت سفارش شما به صورت کامل انجام شود و مبلغ از حساب ما کسر گردد اما پرداخت توسط سایت پذیرنده تایید نشد،معادل ریالی آن تنها در صورتی با شما تسویه می شود که وجه کسر شده به حساب ما بازگردد.

10- الماس پیمنت صرفا پرداخت ارزی شما را انجام میدهد و مسئولیت کلیه پیگیری ها با شخص سفارش دهنده می باشد.

11- در صورت درخواست فاکتور رسمی قبل از ثبت سفارش با همکاران مالی هماهنگی لازم را انجام دهید.

12 – در صورت که حساب پرداخت کننده ( الماس پیمنت ) منقضی ، بسته ، و یا به هر دلیلی از دسترس خارج شود ، الماس پیمنت هیچگونه مسئولیتی بابت مبالغ ریفانده شده ( برگشت داده شده به حساب ) نخواهد داشت.

13- تمامی کاربرانی که برای اولین با در سایت ثبت سفارش را انجام می دهند لازم است بعد از پرداخت در سایت الماس نسبت به کانفرم هویت خود اقدام نمایند.

راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری

9 Comments

 1. یوسف

  سلام من یک مستر کارت مجازی گرفتم که قابل شارژ هستش شرکت شما میتونه پول به مستر کارت من واریز کنه و من ریالی با شما حساب کنم؟ البته مستر کارت رو از یک شرکت دیگه گرفتم.

  Reply
 2. مرادی

  با سلام
  نیازمند هشتاد میلیون یورو در خارج از کشور برای واردات به صورت یکجا یا پارت به پارت به نرخ تجاری با ارائه اکانت و پروفورما و تسویه نقدی ریالی
  مرادی

  Reply
 3. بهنام وزیری اردکانی

  سلام. من قصدم از مستر کارت، اینه که پول بهش واریز بشود.در سایتهای انلاین شبیه ایبی یا غیره قصد فروش دارم و که ملت از هر جای دنیا باشن بتوانند دخل ما رو پر کنند. انشاالله. خب درخدمتم چ کنیم؟
  همبنهایی که شما داربن جواب میده؟

  Reply
 4. Md

  سلام برای سایت های که حق اشتراک دارند مثل سایت های ازدواج و دوست یابی از کارت های مجازی یا از طریق خودتان پرداخت را انجام داد حدود سه دلار

  Reply

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *