جولای 19, 2018

                                                                                                                                                                               
راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری

راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری

راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری ، در بسیاری از موارد در هنگام خرید کالا و خدمات به مرحله ای میرسیم که نیاز است کالا و یا خدمت مورد نظر خود را از سایت های خارجی درخواست کنیم. با جستجوی ساده در گوگل با سایت های معتبری مواجه می شویم که می توانیم این خدمات را از آنها طلب کنیم، با نگاه اجمالی در این سایت ها متوجه می شویم برای خرید از این وب سایت ها نیاز به داشتن یک کارت بین المللی نظیر مستر کارت و یا ویزا کارت و …… دارید.

اما مهترین مورد بعد از خرید ، نحوه استفاده از این کارت ها در سایت های مقصد است. به طور کلی کارت های بین المللی از چهار بخش مهم تشکیل شده اند که در زیر به طور دقیق تر هر کدام از آنها را معرفی می کنیم هر فرد در هر کجای دنیا برای خرید از سایت هایی که این نوع کارت ها را پذیرش میکنند نیاز دارد که این موارد را در سایت مورد نظر خود وارد کند :

( راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری ) 

در مجموع برای استفاده از پرداخت با ویزا کارت / مستر کارت به اطلاعات زیر احتیاج دارید.

شماره 16 رقمی کارت (digits card number) : این مورد به صورت برجسته روی کارت حک شده است و هر شماره منحصرا برای یک شخص در سیستم بانکی ثبت نام خواهد شد.

نام دارنده کارت  ( name on card / card holder name ) : معمولا در کارت های فیزیکی نام صاحب کارت به صورت برجسته روی کارت حک می شود البته در مواردی که کارت از نوع پیش پرداخت باشد ممکن است نام شخص روی کارت حک نشود و فقط در سیستم بانک و مستر کارت نام شخص ثبت شده باشد

تاریخ انقضای کارت ( expire date / valid through date )همه کارت های ویزا کارت و مستر کارت دارای یک زمان اکسپایر هستند در برخی از کارت ها این زمان قابل تمدید ولی در برخی موارد با تمام شدن تاریخ انقضا کارت دیگر موجودی داخل کارت قابل استفاده نیست ، تاریخ انقضای کارت صورت برجسته روی کارت در زیر قسمت شماره 16 رقمی قرار دارد.

کد سه رقمی پشت کارت ( CVV2 /  / Security code / CID / card verification value )  : برای اینکه این مورد را بهتر درک کنیم با کارت های بانکی موجود در ایران مقایسه می کنیم همه کارت های بانکی متصل به سیستم شبا در داخل ایران دارای یک کد 3 یا 4 رقمی به نام CVV2  هستند دقیقا کارت های بین المللی هم دارای چنین کدی در قسمت پشت کارت هستند که معمولا 3 رقمی می باشند.

راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری -.AlmasPayment.com

 

هر شخص با داشتن موارد بالا به راحتی امکان خرید از میلیون ها سایت متصل به ویزا کارت و مستر کارت را در سراسر دنیا دارد البته موارد مطرح شده در بالا در بسیاری از روش های پرداخت بین المللی مثل کارت های امریکن اکسپرس و دیسکاور مشابه است. ( راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری )

با توجه به اینکه در ایران برای خرید های اینترنتی نیاز به وارد کردن رمز دوم می باشد همانگونه که در بالا اشاره شد برای پرداخت از طریق درگاه مستر کارت و یا ویزیا کارت شما نیازی به رمز دوم(رمز اینترنتی)نخواهید داشت و اصولا این کارت ها دارای رمز دوم نمی باشند.

حتما بخوانید  مزایای مستر کارت / ویزا کارت

برای خرید اینترنتی از سایت های خارجی بعد از طی کردن مراحله اولیه (ساخت اکانت،انتخاب خرید مورد نظر،در صورت نیاز آدرس برای ارسال و …) به درگاه پرداخت رسیده و با وارد کردن اطلاعات خرید خود را انجام می دهید بسته به سایت مورد نظر در برخی موارد آنی خرید شما تایید و در برخی دیگر برای اطمینان از اینکه شما با کارت خودتان حتما خرید کرده اید از شما یک مرحله وریفای کد هم طلب می کنند که با اراِئه دادن اطلاعات فوق می توانید پرداخت خود را با موفقیت به پایان برسانید.

از کجا بفهیم که آیا سایت مورد نظر کارت ویزا کارت و یا مستر کارت قبول می کند؟

به صورت معمول در سایت های خارجی هنگامی که مرحله پرداخت با ویزا کارت می رسیم سایت مورد نظر روش های پرداخت خود را مشخص کرده است در بسیاری از این سایت ها با حک کردن لوگوهای مختلف نشان می دهد که شما از چه طریقی قادر به پرداخت هستید و شما به آسانی با هر روشی که بخواهید می توانید پرداخت خود را تکمیل کنید به عنوان مثال ممکن است سایتی دارای دو روش پرداخت 1- با کارت های ویزا کارت و مستر کارت 2- با درگاه پی پال را داشته باشد و شما به راحتی با انتخاب هر کدام از آنها می توانید خرید خود را تکمیل نمایید

 

در هنگام خرید از سایت های خارجی در ایران به چه نکاتی توجه کنیم

با توجه به تحریم هایی که سیستم بانکی ایران از سمت سیستم های پرداخت بین المللی شده است ( راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری ) همواره به یاد داشته باشید به هیچ عنوان خرید خود را با IP  ایران انجام ندهید  در صورتی که شما با Ip ایران اقدام به پرداخت اینترنتی نمایید موفق به انجام پرداخت خود نخواهید شد. حتما  توجه نمایید برای انجام پرداخت موفق از نرم افزار های مناسب تغییر آی پی استفاده کرده و مهمتر اینکه در طول انجام پرداخت به هیچ عنوان نباید Ip شما تغییر پیدا کند و به عبارتی باید آی پی ثابت بماند پس نرم افزار هایی که در طول زمان تغییر آی پی می دهند پرداخت شما را با مشکل مواجه خواهند کرد.

 

فرق Biling Address  ( بیلینگ آدرس ) و Shipping Addres ( شیپینگ آدرس ) چیست

معمولا در سایت های خارجی هنگام پرداخت با دو نوع آدرس رو به رو هستید که مشتری باید هر دو یا یکی از آنها را پر کند

Biling Address  : بیلینگ آدرس یا همان آدرس صورتحساب ، در اصل همان آدرسی است که کارت بانکی شما با آن صادر شده است به عنوان مثال اگر کارت شما از امریکا صادر شده است باید بیلینگ آدرس شما هم متعلق به آن کشور باشد و یا اگر کارت شما برای امارت می باشد بیلینگ شما هم باید مربوط به امارات باشد ، البته ذکر این نکته هم ضروری است که در برخی کارت ها امکان ست کردن بیلینگ آدرسی متفاوت با کشور صادر کننده کارت وجود دارد.

Shipping Address : شیپینگ آدرس یا همان آدرس ارسال کالا ، هنگام خرید از سایت ها خارجی ممکن است کالای خریداری شده دارای فیزیکی برای ارسال باشد مثلا ممکن است از یک سایت کتاب و یا کفشی خرید کرده باشید و قرار است آن سایت کالای مورد نظر شما را به آدرس درخواستی شما ارسال کند ، شما باید آدرس ارسال کالا را در قسمت شیپینگ آدرس خود وارد که  اگر سایتی که از آن خرید می کنید ارسال به ایران دارد می توانید آدرس ایران را بدهید در حال حاضر سایت های معدودی ارسال کالا به ایران دارند.

 

حتما بخوانید  ویژگی های مستر کارت ( ویژگی های ویزا کارت )

گفتنی است برخی از سایت ها که امنیت بیشتری را  در پرداخت در نظر گرفته اند علاوه بر اطلاعات اصلی مورد نیاز(شماره کارت ،نام دارنده کارت،تاریخ انقضا،کد سه رقمی پشت کارت) برای پرداخت گزینه های دیگری تحت عنوان شماره امنیت اجتماعی(Social Security Number)  و امنیت سه بعدی (3D Secure)دارند در صورتی که سایت پرداختی مورد نظر شما شامل اینگونه سایت ها است امکان پرداخت با ویزاکارت های تراول ایزی روی آن ها نمی باشد.

 

تمامی مشتریان الماس پیمنت می توانند جهت انجام خرید های خود در سایت های بین المللی مانند ثبت نام در آزمون های تافل ، هزینه هتل ، خرید از سایت های amazon ، ebay و …. از طریق فرم پرداخت ارزی اینجا سفارش خود را در سایت ثبت نمایند، همچنین کاربران سایت می توانند با تهیه مسترکارت های پرداخت الماس می توانند خرید های خود را به راحتی و بدون واسطه انجام دهند.

راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری - مستر کارت فیزیکی - almas

 

راهنمای پرداخت ارزی در ایران با کارت اعتباری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

GET IT NOW
دریافت کوپن تخفیف خرید مستر کارت فیزیکی
POS-ATM
دریافت وجه نقد از ATM سراسر دنیا
رزرو هتل
Booking Hotels
مناسب خرید اینترنتی
پرداخت هزینه های بین المللی از درگاه های ویزا کارت و مستر کارت