راهنمای تهیه یک مستر کارت / ویزا کارت

راهنمای تهیه یک مستر کارت / ویزا کارت

راهنمای تهیه یک مستر کارت / ویزا کارت

راهنمای تهیه یک مستر کارت / ویزا کارت , امروزه با رشد چشمگیر تکنولوژی در زمینه های مختلف بیشتر از هر زمانی زندگی بشر را تحت تاثیر قرار داده است. یکی از زمینه هایی که بدون شک بیشترین تاثیر را از تکنولوژی گرفته است بازارها و ابزار های مالی است. بزرگترین شرکت های مالی در قالب تکنولوژی و در جهت تسهیل و راحتی میلیاردها انسان خدمات بی نظیر را به مشتریان خود داده اند . یکی از بهترین و به روز ترین خدمات را شرکت مستر کارت در قابل کارت های اعتباری خود در کل دنیا گسترش داده است. در کشور ایران با توجه به تحریم های بانکی اغلب یکی از بزرگترین دغدغه ها داشتن یک کارت اعتباری متصل به سیستم جهانی است تا بتوان از خدمات سایت ها و مکان های بین المللی استفاده کرد در این مقاله قصد داریم با انواع مستر کارت شما را آشنا کنیم تا به صورت کلی با این نوع کارت ها و خدمات مبتنی با آنها آشنا شوید.

مستر کارت / ویزا کارت کریدیت : ( Credit Card )

این نوع مستر کارت دارای حساب بانکی بوده و به هر مشتری از سمت بانک میزان اعتباری داده می شود. به این معنی که مشتری می تواند با با این اعتبار حتی اگر موجودی کارت او صفر باشد خرید کند و در زمان سر رسید مبالغ  خرج شده را با بانک تسویه کند. اغلب میزان اعتبار و کریدیت که از سمت بانک به مشتری داده می شود به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد مثلا در آمریکا میزان تخلفات رانندگی هم در دادن میزان اعتبار به مشتری تاثیر گزار است. در این کارت ها امکان دریافت و ارسال پول به افراد دیگر وجود دارد.

این کریدیت کارت ها دارای شماره 16 رقمی و cvv  و تاریخ اکسپایر و نام صاحب کارت است.

 

مستر کارت / ویزا کارت  دبیت : ( Debit Card )

این نوع مستر کارت مشابه مستر کارت کریدیت دارای حساب بانکی بوده اما با این تفاوت که دیگر به مشتری هیچ اعتباری از سمت بانک داده نمی شود و مشتری تنها به میزان موجودی و بالانس داخل حساب و کارت می تواند مبالغی را خرج نماید. مسترکارت دبیت هم تمام موارد امنیتی کارت های کریدیت را دارا می باشد و امکان دریافت و ارسال پول به افراد دیگر هم در این نوع کارت ها فراهم است شایان ذکر است در برخی از کارت ها برای ارسال و یا دریافت پول سقفی تعیین شده است اما در برخی از کارت ها این هیچ سقفی وجود ندارد.

راهنمای تهیه یک مستر کارت / ویزا کارت - AlmasPayment

مستر کارت پری / ویزا کارت پری پید : ( PrePaid Card )

این نوع مستر کارت برعکس دو مورد بالا به حساب متصل نیست و همانطور که از اسم این کارت ها مشخص است به این کارت ها prepaid یا در اصلاح پیش پرداخت گفته می شود یعنی تنها شما پولی که از قبل از طریق بانک شارژ می کنید قابلیت خرج کردن دارید طریقه های خرج کردن تنها می توانید گرفتن پول نقد از  ATM  ,  کشیدن POS  در فروشگاه های کشور مقصد و خرید از سایت های خارجی را ذکر کرد و صاحبان این کارت ها امکان دریافت یا ارسال پول از کارت خود به اشخاص دیگر و یا برعکس را ندارند و تنها ممکن است با کارت های مشابه با خود بتوانند پول جابجا کنند. شایان ذکر است این نوع کارت ها به دلیل عدم اتصال به حساب سیف ترین نوع کارت در حال حاضر برای ایرانیان ترقی می شود.

کارت های پری پید خود ممکن است به انواع مختلفی تقسیم شوند برخی از آنها ممکن است دارای فیزیک کارت باشند و برخی ممکن است که فاقد فیزیک کارت باشند و در اصلاح مجازی باشند و تنها اطلاعات کارت جهت خرید اینترنتی در اختیار صاحب کارت قرار گیرد.

https://almaspayment.com

 

راهنمای تهیه یک مستر کارت / ویزا کارت

 

 

 

About The Author

2 Comments

  1. HOSSEIN RAHIMI

    ما گروهی تئاتری هستیم که هر ساله در جشنواره های تئاتر در سراسر دنیا شرکت میکنیم. برای گرفتن مکان اسکان مثل هتل و هاستل و تهیه اقلام گروه و رزرو بلیط ها و ….. نیاز به کارت اعتباری داریم . به نظر شما کدوم کارت به درد کار ما میخوره. و شرایطش چیه؟ لطف میکنید جواب بدید.

    Reply

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *