راهنمای قفل کردن مستر کارت فیزیکی – نحوه فریز کردن مستر کارت

راهنمای قفل کردن مستر کارت فیزیکی – نحوه فریز کردن مستر کارت

راهنمای قفل کردن مستر کارت فیزیکی

راهنمای قفل کردن مستر کارت فیزیکی ، کلیه مستر کارت های صادر شده در الماس پیمنت دارای پنل اینترنت بانک و همچنین اپلیکیشن موبایل بانک می باشد.تمامی مشتریان با استفاده از این امکانات قادر به استفاده از امکاناتی نظیر چک کردن آخرین موجودی مستر کارت ، ریز تراکنش ها مستر کارت ، دلیل دیکلاین شدن تراکنش ها ، صدور مستر کارت مجازی ، تغییر بلینگ آدرس ، انتقال وجه و … می باشد.

در این مقاله سعی داریم ویژگی مهم دیگری از کارت که راهنمای قفل کردن مستر کارت فیزیکی و موجودی آن را در اختیار صاحبان کارت قرار می دهد را به استحضار مشتریان برسانیم که بسیار مهم و کاربردی می باشد:

اول) در بسیار از مواقع صاحبان مستر کارت می دانند تا مدتی قرار نیست از کارت خود استفاده نمایند به عنوان مثال از سفر بازگشته اند و می دانند تا سفر بعدی خود احتیاجی به مستر کارت ندارند در این مواقع بهترین کارت قفل کردن کارت است که بسیار مهم است و کارت و موجودی کارت را از خطراتی مانند سو استفاده و سرقت موجودی در امان نگه می دارد.در این حالت در پنل بانکی می توانید با استفاده از دکمه Freeze کارت خود را موقعا غیر فعال نمایید. ( راهنمای قفل کردن مستر کارت فیزیکی )

دوم) همانطور که می دانید مستر کارت فیزیکی شما دارای پین کد و cvv می باشد و ممکن است مانند خریدهای آنلاین داخل ایران دچار سو استفاده های اینترنتی قرار بگیرید و اطلاعات کارت شما به سرقت رود و یا ممکن است به دلیل گم کردن کارت اطلاعات شما در اختیار افراد دیگر قرار گیرد در این مواقع باید در سریع ترین زمان ممکن مستر کارت خود را از طریق پنل بانکی Freeze نمایید.

نحوه فریز کردن کردن مستر کارت فیزیکی

به طور کلی دو روش جهت فریز کردن کارت ( راهنمای قفل کردن مستر کارت فیزیکی ) وجود دارد که به ترتیب در زیر توضیح داده خواهد شد.

1- روش اول با استفاده از پنل اینترنت بانک است ، برای این کارت ابتدا باید وارد پنل اینترنتی سایت emoney شوید و با وارد کردن نام کاربری و گذر واژه خود وارد پنل کاربری خود می شوید.

راهنمای قفل کردن مستر کارت فیزیکی - پنل کاربری مستر کارت

 • بعد از لاگین کردن در پنل بانک صفحه مطابق زیر مشاهده می کنید.

راهنمای قفل کردن مستر کارت فیزیکی - پنل ویزا کارت فیزیکی

 • سپس روی گزینه more کلیک کرده تا لیستی مطابق تصویر زیر باز شود 

راهنمای قفل کردن مستر کارت فیزیکی - راهنمای فریز کردن مستر کارت فیزیکی

 • از لیست باز شده در مرحله قبل روی گزینه Freeze This card کلیک می کنیم 

راهنمای قفل کردن مستر کارت فیزیکی - Freeze This Card

 • یک پیغام با مضمون اینکه از قفل کردن کارت خود اطمینان دارید  برای شما نمایش داده می شود که شما روی گزینه بله کلیک می نمایید.

راهنمای قفل کردن مستر کارت فیزیکی - Unfreeze This Card

 • به همین راحتی مستر کارت شما در حال حاضر فریز و یا در اصطلاخ قفل شده است هر زمانی که شما مایل باشید که آن را از حالت فریز خارج نمایید کافی است مجددا وارد اکانت خود شوید و روی گزینه UnFreez کلیک نمایید و به سرعت مستر کارت شما از حالت قفل خارج می شود.

توجه داشته باشید در زمانی که کارت Freeze است هیچ تراکنشی نمی توانید با آن انجام دهید و باید ابتدا آن را از این حالت خارج و سپس پیمنت مورد نظر خود را انجام دهید در این زمان در مقابل تصویر کارت شما به جای All Good در قسمت Status نوشته شده Do Not Honor.

اگر شما دارای چندین مستر کارت از نوع های مختلفی هستید می توانید به صورت مستقل هر کدام را از این طریق فریز نمایید.

2- روش دوم با استفاده از اپلیکیشن موبایل بانک می باشد ، برای آن دسته از مشتریانی که هنوز موفق به دانلود اپلیکیشن منطبق با سیستم عامل گوشی خود نشده اند می توانند از طریق لینک های زیر اپلیکیشن موبایل بانک را دریافت نمایند.

راهنمای قفل کردن مستر کارت فیزیکی - مستر کارت الماس گوگل پلی

راهنمای قفل کردن مستر کارت فیزیکی - مستر کارت الماس اپ استور

 

 • ابتدا با وارد کردن نام کاربری و گذر واژه وارد بخش کاربری کارت های خود شوید.

کارت به کارت با مستر کارت

 • سپس روی علامت نمایش داده شده در تصویر زیر کلیک کنید تا فهرستی به شما نمایش داده شود ، از فهرست باز شده روی گزینه Freeze This Card کلیک نمایید.

راهنمای قفل کردن مستر کارت فیزیکی

 • پیغامی به شما نمایش داده می شود که آیا از قفل کردن مستر کارت خود اطمینان دارد که روی yes کلیک می کنید.

توجه نمایید در آپدیت جدید نرم افزارهای موبایل با کلیک بر روی تصویر مستر کارت خود می توانید به راحتی آن را فریز نمایید.

 

 

 

About The Author

1 Comment

 1. فریال

  من شنیدم قفل کردن کارت زمانیکه روی یه سایت ست شده خطرناکه، یعنی هر سری که سایت تلاش می کنه وجه برداره ولی سایت قفل هستش یه امتیاز منفی یرای دارنده کارت حساب میشه….
  صحیحه؟

  Reply

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *